Projekt domu

Osiedle PUSZCZA nawiązuje do tradycyjnej zabudowy wiejskiej – domów drewnianych. Nie oznacza to jednak, że dom z drewna wyglądać ma jak dworek z poprzedniego stulecia. Twój dom rozPUSZCZAĆ będzie naturalnym ale współczesnym wyglądem, a do tego wykonany będzie z z najbardziej ekologicznego materiału budowlanego na świecie.

Domy drewniane wytwarzają specyficzny mikroklimat a wydzielane przez drewno iglaste olejki eteryczne doskonale wpływają na układ oddechowy i na regenerację organizmu. Drewniane ściany „oddychają”, a więc Twój DOM sam będzie regulował wilgotność powietrza. Para wodna swobodnie przedostaje się na zewnątrz domu, dzięki czemu nie będą rozwijać się pleśń i grzyby.

Domy drewniane, w przypadku niskich temperatur zewnętrznych, nagrzewają się w kilka godzin, podczas gdy domy murowane wymagają niemalże stałego ogrzewania. Wynika to z faktu, iż ściany w całej swojej grubości oraz dach są izolacją cieplną. Nie ogrzewany dom murowany wymaga dokładnego dogrzania i wysuszenia na wiosnę. Dom drewniany sam reguluje wilgotność, dzięki czemu oszczędza się dużo energii na jego ogrzanie.

rzut parter 60m2

 rzut piętro 60m2

rzut parter 110m2

rzut parter 110m2