EKO rozwiązania

BIO OCZYSZCZALNIE

Osiedle PUSZCZA zawdzięcza Puszczy Kampinoskiej nie tylko piękny krajobraz ale także czyste powietrze. By żyć w zgodzie z naturą, wszystkie wytworzone ścieki oczyszczone zostaną w przydomowych bio oczyszczalniach. Jest to ekologiczny ale też i oszczędny sposób utylizacji zanieczyszczeń. Biologiczne szambo wymaga oprożniania zaledwie raz na rok, dzięki czemu znacznie niższe są koszta jego utrzymania od klasycznego szamba. Oczyszczalnie nie wydzielają nieprzyjemnych woni a jedyny element widoczny na powierzchni ziemi to komin włazowy.

TURBINA HYBRYDOWA

Pragnąc wykorzystać potencjał tutejszych lasów, osiedle PUSZCZA zasilane będzię przez turbinę hybrydową. Wiejące wiatry stanowić będą alternatywne źródło energii, które zasilać będzie domy. Turbina ta nie przypomina klasycznych wiatraków produkujących energię. Konstrukcja jej jest pionowa (nie pozioma) i przypomina drzewo iglaste. Energia pobierana jest zarówno z wiatru jak i słońca (konstrukcja pokryta jest warstwą fotowoltaiczną). Turbina nie posiada skrzydeł i jest bezszmerowa, dzięki czemu jest przyjazna dla mieszkańców i okolicznego ptactwa.

Dzięki energii produkowanej przez turbinę znacznie zmniejszą się koszty utrzymania domu, ale przede wszystkim wspierać będzimy naturalne środowisko.